بازپرداخت وام اجاره مسکن ۳ ساله شد/ در انتظار اعلام اسامی

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه بازپرداخت وام اجاره مسکن ۳ ساله شده گفت : وام کمکی به مستأجرین به محض اعلام مشخصات توسط وزارت راه آغاز خواهد شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی به تسنیم گفت: این وام بسته به طبقه بندی شهرها ۱۵،۳۰و ۵۰ میلیون  تومانی بوده و به دو روش قابل پرداخت خواهد بود. گیرندگان وام میتوانند یکساله این تسهیلات را بگیرند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال اصل آن را پرداخت کنند یا می توانند وام را ۳ساله دریافت و درمدت ۳۶ماه اصل وفرع وام را به بانک بپردازند .


همتی افزود: در این وام موجرین نقشی نخواهند داشت و کسی که وام را دریافت می کند با بانک طرف خواهد بود و به تصمیم خود از وام دریافتی استفاده خواهد کرد. این وام صرفا کمکی است به مستاجرین برای ودیعه و به هیچ عنوان وام ودیعه نیست.  اعتبار تخصیصی وام نیز کلاً ۲۰هزار میلیارد تومان هست.


محمود محمودزاده معاون وزیر راه هم گفت: قبل از ۲۰ مرداد اسامی واجدان شرایط و مستاجران نیازمند حمایت‌های دولتی برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به بانک‌های عامل معرفی می شوند.


وی افزود: برای پرداخت وام ودیعه مسکن ۱۹ بانک و موسسه اعتباری توسط بانک مرکزی معرفی شدند که بزودی سهمیه هر بانک به تفکیک استان و شعبه مشخص می‌شود. وزارت راه افراد واجد شرایط را به بانک های معرفی شده از سوی بانک مرکزی معرفی می‌کند تا واجدان شرایط در کمترین زمان ممکن تسهیلات را دریافت کنند.


طبق این گزارش، دولت طی هفته‌های اخیر از طرح تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای مستاجران با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی رونمایی کرد که بر اساس آن تسهیلات کمک ودیعه با نرخ سود ۱۳ درصد در شهرهای بزرگ برای واحدهای زیر ۷۰ متر و در شهرهای کوچک زیر ۱۰۰ متر در نظر گرفته شده که به تسهیلات ۳۰،۱۵ و ۵۰ میلیونی تبدیل می‌شود.


گروه های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه شامل کارگران و حقوق بگیران ثابت(با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های ۵ نفره و بیشتر)، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار هستند که در این زمینه وثایق لازم برای اخذ وام متعاقبا از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام می شود. مستأجرانی که قراردادهای خود را بدون کد رهگیری تمدید کرده اند نمی توانند از وام ودیعه مسکن استفاده کنند.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi


انتهای پیام

 

لینک منبع خبر

, , , , , , , , ,
فهرست