تاریخچه مخابرات ایران دیجیتالی می شود – بورس امروز

شناسه خبر : ۵۴۰۱۸ | تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۰۵ |

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از تدوین و دیجیتال‌سازی بیش از ۳ هزار ساعت از پروژه تاریخ بصری شرکت مخابرات ایران، به‌منظور اهمیت حفاظت و نگهداری از داشته‌های فرهنگی کشور و احیای گذشته خبر داد.

به گزارش بورس امروز، سید مجید صدری ضمن با اعلام این خبر گفت: فناوری دیجیتال این امکان را به وجود آورد که دوباره فیلم‌های بااهمیت محبوب گذشته را به زندگی حال بازگردانیم و ارتباط عمیق‌تری با گذشته برقرار کنیم بر این اساس برای نخستین بار مجموعه فیلم‌های تاریخی و آرشیو شرکت مخابرات ایران برای حفظ داشته‌ها از آنالوگ به دیجیتال تبدیل شد.

وی با تأکید بر اینکه مخابرات با بروز تحول دیجیتال رشد گسترده‌ای داشته است و جایگاه مناسب بین‌المللی رادار است گفت: ‌تاریخ بصری حوزه مخابرات گنجینه بزرگی از بهترین فیلم‌هایی است که گویای سیر تحولات فناوری در این حوزه است.

آغاز دیجیتال‌سازی با کمترین هزینه

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه این پروژه از اردیبهشت ۱۳۹۹ با کمترین هزینه و زمان آغاز شد، گفت: مجموعه فیلم‌های تبدیل‌شده بیش از ۳ هزار ساعت از تاریخچه شرکت مخابرات ایران را به همراه دارد که امروز ثبت تجربیات و دانش این مجموعه ضروری و راهگشای نسل بعدی برای اجرای امورمی باشد.

صدری در ادامه بیان کرد: در این پروژه فیلم‌های مختلفی مانند ۱۶mm , ۳۵mm , Betamax , VHS , BETACAM , MiniDV , DVCAM از آنالوگ به دیجیتال تبدیل و به‌صورت دسته‌بندی‌شده ازنظر محتوایی شناسایی و آرشیو شد.

وی با اشاره به اینکه در این پروژه بصری تجربیاتی که نسل‌های گذشته باهدف پیشرفت و توسعه کشور بجا گذاشتند، با روایتی بسیار زیبا برای نسل بعدی معرفی و منتقل می‌شود، گفت: فیلم‌های قدیمی شرکت تکرارپذیر نیستند و بازگوکننده سیر تحولات این حوزه و از داشته‌های تخصصی حوزه ارتباطات کشور محسوب می‌شود، بنابراین برای نگهداری و ترمیم آن‌ها باید این تغییرات صورت می‌گرفت.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پایان با اشاره به اینکه تاریخ آینه‌ای از سرگذشت بشر را پیشروی انسان‌ها قرار می‌دهد تا با مشاهده تحولاتی که از گذشته‌ها رخ‌داده درس بگیریم و فردایی روشن را برای آیندگان بسازیم، از همکاران اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل که در نگهداری، جمع‌آوری و تدوین این مجموعه عظیم همراهی تلاش نمودند تا این سرمایه‌های ارزشمند به یادگار بماند قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی مخابرات ایران