تامین ۵۰۰ هزارتن کنجاله در سه ماه آینده /۱۲۰ هزارتن خریداری شد

تامین ۵۰۰ هزارتن کنجاله در سه ماه آینده /۱۲۰ هزارتن خریداری شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از واگذاری خرید ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا به شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد و گفت:امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده و تامین ۵۰۰ هزارتن کنجاله، در سه ماهه پاییز مشکلی در تامین کنجاله سویا برای مرغداران و دامداران نداشته باشیم.

به گزارش ایسنا محمدرضا طلایی در نشست خبری که ظهر امروز به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: امروز  جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور در خصوص مباحث بازار به خصوص تامین نهاده های دام و طیور برگزار شد. پیرو تصمیمات گرفته شده در جلسه با توجه به کمبود کنجاله در ماه‌های گذشته، مقرر شد در سه ماه آینده یعنی سه ماه سوم سال شرکت پشتیبانی امور دام کمبود کنجاله را خریداری و وارد بازار کند.

وی ادامه داد: بنابراین قرار است که شرکت پشتیبانی امور دام از امروز علاوه بر خرید های قبلی به میزان ۵۰۰ هزار تن کنجاله خریداری  کند و نسبت به حمل جهت توزیع به دامداری‌ها و مرغداری‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیرعامل شرکت امور پشتیبانی دام اضافه کرد: در همین راستا شرکت پشتیبانی امور دام امروز  حدود ۱۲۰ هزار تن کنجاله سویا از کشور هند خریداری کرد و مقرر شد که از اول اکتبر بارگیری آن از هند به کشور شروع شود. امیدواریم با تصمیمات این جلسه و دستور معاونت ریاست‌جمهوری ۵۰۰ هزار تن کنجاله را تامین کنیم تا در سه ماهه پاییز مشکلی در تامین آن برای مرغداران و دامداران نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه این ۵۰۰ هزارتن که دولت مقرر کرد  تا شرکت پشتیبانی امور دام خریداری کند علاوه بر خرید های قبلی انجام می شود، گفت: قبلا ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزارتن کنجاله سویا وارد کشور کردیم که بخشی در حال تخلیه است.اگر تغییری در بازار احساس نشده به علت این است که نظارت های دقیقی بر روی بازار انجام می شود. 

طلایی با اشاره به نیاز ماهیانه کشور به ۴۰۰ هزارتن کنجاله، گفت:کمبود از ماه های قبلی وجود دارد ولی در تلاش هستیم که در سه ماه آینده کمبودی در زمینه تامین کنجاله نداشته باشیم.

انتهای پیام

لینک منبع خبر

,

Ads.

فهرست