دامنه نوسان بورس کاهش نمی‌یابد

۲۰۶۷, 

بدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading…

موضوع محدود شدن دامنه نوسان بورس دوباره خبرساز شده و سرمایه‌گذاران بازار سرمایه را نگران کرده، آیا این موضوع صحت دارد یا شایعه است؟

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت نیوز، روز گذشته خبری مبنی بر بسته پیشنهادی سازمان بورس در مجلس منتشر شد که شایعاتی را به دنبال داشت.

ابتدا محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به رشد بورس و گرایش مردم نسبت به بازار سرمایه و نگرانی هایی که در رابطه با آینده بازار سرمایه وجود دارد، کمیسیون اقتصادی مجلس از مسئولان سازمان بورس خواسته، بسته پیشنهادی بهبود وضعیت بازار و جلوگیری از آسیب و زیان احتمالی مردم ارائه دهند.

به گفته وی این بسته قرار است در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی طرح و بررسی شود.(تسنیم)

اما پس از انتشار این خبر، موضوع محدود شدن دامنه نوسان بورس این بار به صورت شایعه جان گرفته و سرمایه‌گذاران بورسی را نگران کرده است، اما عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با تجارت‌نیوز این موضوع را تکذیت کرد.

محسن علیزاده در این خصوص عنوان کرد: فعلا هیچ طرحی مبنی بر کاهش دامنه نوسان معاملات بازار بورس و اوراق بهادار در دست نیست، هیچ تغییراتی بدون کارشناسی و تحقیق و بررسی انجام نخواهد گرفت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: رشد منطقی بازار سرمایه و حمایت از سرمایه‌گذاران در دستور کار مجلس قرار دارد.

موضوع محدود شدن دامنه نوسان به زمستان سال گذشته برمی‌گردد. پس از ترور سردار سلیمانی  برای اولین بار در چند سال اخیر دامنه نوسان بورس به دو درصد محدود شد اما دوباره به حالت قبل برگشت.

دوباره چند ماه قبل این موضوع مطرح و اجرا شد که پس از ابراز گلایه شدید سهامداران، با دستور مستقیم وزیر اقتصاد مجددا به حالت قبل برگشت.

این شایعات در فضایی در حال شکل‌گیری است که اقتصاددانان نسبت تاثیر رشد بورس بر انتظارات تورمی نگران هستند، آنها رشد نقدینگی و صعودی شدن نرخ تورم طی چند ماه اخیر را در نتیجه عملکرد بازار سرمایه می‌دانند.

خبر انتخاب شده برای شما

همه چیز درباره عرضه اولیه چهارشنبه بورس

زمان عرضه اولیه و سفارش خرید پتروشیمی ارومیه نیز قطعی شد.

همچنین می توانید مقالات آموزشی “موفقیت در بازار بورس” را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

لینک منبع خبر

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
فهرست