شاخص کل بورس امروز ۱۲ مرداد| شاخص از ۲ میلیون واحد عبور کرد

 امروز در پایان زمان پنجره اصلی معاملات، شاخص کل با ۴۵۷۴۳ پله صعود معادل ۲.۳۳ درصد رشد را تجربه کرد و به سطح ۲ میلیون ۷ هزار واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۸۶۰۲ پله صعود معادل ۱.۶۶ درصد رشد را تجربه کرد و به ۵۲۶ هزار واحد رسید.

طی دو هفته اخیر این نماد‌های کوچک بورسی بودند که در معرض توجه معامله گران قرار گرفتند و اکنون از روز شنبه روند معکوس شده است. ریزش نماد‌های بزرگ شاخص ساز و نزدیک شدن قیمت‌شان به سطوح حمایتی باعث شد که این نماد‌ها بار دیگر در معرض توجه فعالان بازار سرمایه قرار بگیرند. با این اتفاق شاخص کل نیز بر خلاف دو هفته گذشته رشد بیشتری را نسبت به شاخص کل هم وزن تجربه کرد و از همین روی توانست به قله ۲ میلیون واحدی برسد از این مقاومت روانی عبور کند.

در مجموع طی معاملات امروز در دو بازار بورس و فرابوس ۴۱۴ نماد در قیمت‌های مثبت و ۲۲۳ نماد در قیمت‌های منفی معامله شدند. در جریان معاملات امروز بورس تا پایان ساعت ۱۳ در بازار نقدی بورس تهران ۱۱ میلیارد و ۶۲۰ میلیون برگ سهم به ارزش ۲۱ هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان داد و ستد شد. همچنین در بازار نقدی فرابورس نیز ۲ میلیارد و ۶۷۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۵ هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان معامله شد.

در این گزارش نماد‌های موثر بر شاخص کل و نماد‌هایی که بیشترین رشد را امروز تجربه کردند را برایتان لیست کرده‌ایم که در ادامه می‌بینید: شستا، بگیلان، وپویا، غزر، خودرو، خساپا، پیزد، رافزا، دارایکم

لینک منبع خبر

, , , , , , , , , , , , ,
فهرست