«علاج تحریم»| علیزاده: دیپلماسی مقاومت و اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با تحریم‌هاست- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

محسن علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این سؤال که علاج تحریم مذاکره با غرب است یا قوی شدن اقتصاد؟ اظهار داشت: بیش از ۲۰ سال است که مقام معظم رهبری، قوی شدن اقتصاد را به تمام دولت‌ها گوشزد می کند و در همین راستا هم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد ولی متاسفانه اجرا نشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه راه علاج تحریم و خروج از وضعیت فعلی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: تنها و تنها با دیپلماسی مقاومت و اجرای صحیح سیاست های اقتصاد مقاومتی می توانیم از شرایط سخت ناشی از تحریم‌های خارجی عبور کنیم.

وی، ادامه داد: این درحالی است که نزدیک ۸ سال تمرکزمان برای رضایت حکام غربی و آمریکایی ها بود و در نهایت هم مشخص شد که دیپلماسی ذلت نمی تواند کاری برای حل مشکلات کشور بکند.

علیزاده به دستاوردهای حوزه دفاعی و نظامی اشاره کرد و گفت: در حوزه نظامی، قوی عمل کردیم و الان در دنیا حرفی برای گفتن داریم ولی در حوزه اقتصادی چشم‌مان به خارج بود درحالی که باید به قوی شدن تمرکز می کردیم.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی در همین ارتباط به مشکلات بوجود آمده برای نقل و انتقال پول فروش نفت از کره جنوبی اشاره و تصریح کرد: دولت و مجلس در هفته های اخیر در این خصوص مواضع محکمی گرفتند و حتی مجلس اعلام کرد اگر کره جنوبی پول های بلوکه شده را آزاد نکند، ممنوعیت واردات تمام اقلام کره ای را تصویب می کند.

وی ضمن تأکید براینکه باید دیپلماسی مقاومت داشته باشیم تا بتوانیم تحریم ها را خنثی کنیم، گفت: مجلس یازدهم نیز به صورت جدی مصمم به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است و در همین راستا نیز بر اصلاح ساختار بودجه و افزایش درآمدهای غیرنفتی تمرکز کرده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستور کار مجلس است و برای عملی شدن این سیاست ها تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/

لینک منبع خبر

, , , , , , ,
فهرست