۲۳ میلیارد ریال لاستیک احتکار شده در یزد کشف شد

سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد افزود: با تحقیقات پلیس مشخص شد که فردی اقدام به احتکار لاستیک خودروهای سنگین می کند تا با سوء استفاده از وضعیت اقتصادی و ایجاد اخلال در بازار در فرصتی مناسب آن را با قیمت های بالا عرضه کنند.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به اینکه در این زمینه پرونده ای تشکیل و متهم به مراجع قانونی معرفی شد، ادامه داد: محموله کشف شده از طریق اداره کل صنعت، معدن و تجارت(صمت) استان در چرخه توزیع در بازار قرار گرفت.


وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز در قالب احتکار خودرو ، لاستیک و قطعات و سایر اقلام موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.


۹ مرداد ماه جاری فرمانده انتظامی یزد گفته بود : ماموران پلیس با همکاری مردم در بازرسی از یک انبار در مرکز استان ۶۰ میلیارد ریال آلومینیوم احتکار شده کشف کردند.


بهدانی فرد افزود: در راستای مبارزه با احتکار کالاهای اولیه و ضروری مردم، ماموران با انجام کار اطلاعاتی از وجود یک انبار آلومینیوم در شهر یزد مطلع شدند و با تحقیق پلیس مشخص شد که صاحب انبار مقادیر زیادی آلومینیوم را در این محل جمع کرده تا با سوء استفاده از وضعیت اقتصادی و ایجاد اخلال در بازار، بتواند آن را با قیمت های بالاتری عرضه کند.


فرمانده انتظامی یزد با اشاره به اخذ مجوز قضایی و دستگیری متهم گفت: ماموران با حضور در انبار مورد نظر ضمن بازرسی از آن ۶۰ تن پروفیل آلومینیوم احتکار شده کشف کردند.

لینک منبع خبر

, , , ,
فهرست